SOLIDWORKS KURSU


Hakkında

SolidWorks bilgisayar ortamında çalışan kullanımı kolay, güvenilir üç boyutlu (3B) tasarım programıdır. Program veri oluşturmayı, analiz etmeyi, yayınlamayı ve yönetmeyi sağlayan eksiksiz 3B yazılım araçları sunar. SolidWorks ile her türlü üç boyutlu ürün, bilgisayarı kolaylıkla kullanarak hızlı bir şekilde tasarlanabilir. SolidWorks’ün kullanıcıya sağladığı kullanım kolaylığı ile mühendis, tasarımcı ve diğer teknoloji uzmanları 3B’nin avantajlarından faydalanarak düşük maliyetlerle daha iyi ürünler üretebilir. Üretime hazır çizim ve veriler hızlı bir şekilde oluşturulabilir.

SolidWorks ürünleri tasarım sürecinin tüm basamakları için kullanıcı dostu çözümler sunarak tasarımların gerçeğe dönüşmesini sağlar. CAD (Computer Aided Design-Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Computer Aided Manufacturing-Bilgisayar Destekli Üretim) aşamalarında oldukça güçlü olan yazılım, CNC(Computer Numerical Control-Bilgisayar Sayımlı (Kontrollü)) üretim yöntemlerine de tam uyum sağlar. Program, Sheet (Metal) çizim araçları sayesinde imalat sektörü içinde tasarım çözümleri sunar. SolidWorks üzerine kurulan yardımcı programlar ile dinamik, gerçek durum koşullarına uygun, test edilebilir, gerekli analizleri yapılmış imalata hazır ürünler ortaya koyulur.


SolidWorks Üstün Yanları

SolidWorks CAD programları içinde kullanımı en kolay olan 3B tasarım programlarındandır. Kütüphanerinde bulunan hazır parçalar, üç boyutlu modelden iki boyutlu çizime geçişteki kolaylık, “Hole Wizard” ve “Smart Mate (Akıllı Montaj)” uygulamaları ile montaj ve tasarım hızının artması gibi özellikler programın kullanılabilirliği arttırır. Montajlar SolidWorks Animator yardımıyla hareketlendirilebilir. Sezgisel arayüzü ve etkili tasarım özellikleri sayesinde daha hızlı şekilde ürün geliştirmeye olanak sağlar ve kolayca mükemmel ürünler ortaya çıkarılabilir. Tasarlanan ürünlerin gerçek ortamdaymış gibi çalışabilirliğinin çarpma kontrolü (Collision Detection) özelliği ile test edilmesi ile prototip maliyeti en aza indirilir. Tüm bu işlevsel özelliklere sahip tasarımların dosya büyüklükleri diğer programlarla kıyaslandığında daha azdır ve dosya açılış işlem süreleri daha kısadır.

 

SolidWorks Eğitimi ile;

Endüstriyel yollarla üretilebilen ürünün her türlü aşamasına hâkim olabilirsiniz. Fikir sürecinden tasarım aşamasına kadar 3B modellemelerin prototipini oluşturmada uzmanlaşabilirsiniz.

Hayalinizdeki ürünü üretmeden önce SolidWorks ortamında çizebilir, montajını yapabilir, farklı materyaller ile görsel sunum hazırlayabilir ve mekanik hareketlerin animasyon videolarını hazırlayabilirsiniz. İlgili birimler eleman istihdam ederken SolidWorks becerilerine sahip kişileri daha fazla talep etmektedirler.


SolidWorks Eğitiminden Kimler Yararlanabilir?

SolidWorks eğitimine, aşağıda belirtilen alanlardaki kişilerin yanında konuya ilgisi olan diğer kişiler de katılabilir.

  • Makine Mühendisliği, Teknisyenliği ve Teknikerliği alanlarında 
  • Mekatronik (Mekanik Elektronik) Alanında 
  • CNC Makineleri ile üretim yapılan iş kollarında  
  • Sac Metal Malzeme ile Üretim Yapılan Tüm Sektörlerde
  • Endüstriyel Ürün Tasarımında
  • Otomotiv, Gemi İnşa/Uçak Mühendisliği Alanlarında
  • Teknik Öğretmenlikte
  • Tasarım alanında
  • İlgili diğer meslek kollarında

Gruplar için kişi sayısı toplandığında eğitim başlayacaktır.

Eğitimlere katılmak için ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Ön kayıt formuna ulaşmak için tıklayınız.

İrtibat için:
E-posta: ktuuzem.egitimler@gmail.com 
Tel: 04623771812

 

DUYURULAR